Siklamen

Siklamen

Meyve notaları

Meyve notaları

Beyaz biber

Beyaz biber

Frezya

Frezya

Yasemin

Yasemin

Manolya

Manolya

Şakayık

Şakayık

Zambak

Zambak

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Sedir

Sedir

üst nota oranı
Üst Nota

% 40

orta nota oranı
Orta Nota

% 34

alt nota oranı
Alt Nota

% 26

68

18-50

8292

kalıcılık

% 74

KALICILIK
farkedilirlik

% 71

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 57

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 43

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 21

İLKBAHAR
yaz

% 32

YAZ
sonbahar

% 25

SONBAHAR
kış

% 21

KIŞ
gündüz

% 39

GÜNDÜZ
gece

% 61

GECE
captcha
Bu çiçeksi gevrek bir koku, rahatsız edici değil, gündüz giyilebilir, ofis için mükemmel. Frezya ve biber kokusunu oldukça iyi alabilirsiniz.
Mumsu, kremsi, taze bahar çiçeği yaprakları. Bana laleleri hatırlatan manolya, yasemin, frezya, siklamen ve bir tutam zambak karışımının kokusunu alıyorum. Biliyorum, çoğu çiçeğin kokusu yok ama bazıları net hissedilir. Şakayık kururken daha da ortaya çıkıyor ama bunun şu anda oylanan notaların önerdiği kadar şakayık odaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu saf ve nemli. Daha çok, natüralist olandan daha soyut, sentetik bir çiçek kokusu. Kokunun bir rengi olsaydı parlak beyaz olurdu. Bence tabanda da biraz temiz çamaşır kokusu var. Bütçeye uygun taze bir çiçek parfümü için oldukça güzel bir seçenek.
Üzgünüm ama bu parfümden nefret ediyorum. İlk spreyde çiçek bombası aynı anda keskin ve hafif tozlu. Bana Chloe parfümlerinin benim de sevmediğim ucuz, keskin bir versiyonunu hatırlatıyor.
harika bir koku ama yaşıma ve tarzıma göre değil.
Çok neşeli, kadınsı, romantik ve rahatsız edici olmayan bir koku.
Yaz geceleri için bu parfümün yanı sıra Estee Lauder'den Pleasure'ı da aynı derecede seviyorum. Kuru beyaz çiçekli misk.
Sanırım bu benim gençliğimde ilk parfümümdü... Geriye dönüp baktığımda beğenip beğenmediğime karar veremiyordum ama şimdi kesinlikle giymem. Hiç hoş bir çiçek kokusu değil, daha çok keskin..
Hala kullandığım parfümlerden fakat açılışını pek sevemiyorum çiçek ve meyve karışımı biraz keskin geliyor. Ancak 5 dakika sonra o keskinlikten eser kalmıyor. Çok güzel çiçeksi bi koku biraz sabunumsu da geliyor bana ama güzel bu tarz kokuları seviyorsanız beğenebilirsiniz.
Avonun bir bayisinden 17 yaşındayken aldığım bu koku bana teklif edilmişti. İkna olup aldığım Celebre iyi bir seçim denilebilir.
Ahh bu koku beni gençlik günlerime geri götürüyor. Şişeyi güncellediler ancak eskisi kadar hoş değil.
Celebre parfüm, hafifliği ve parlaklığı nedeniyle benim favorilerimden biridir. Kokladığımda beni gençlik günlerime götürür. Bu parfüm, gençliğin mutluluğunu kutlamak için yaratılmış bende.
Bir tane elimde var. İlk spreyde ezici bir oryantal içerik kokusu alıyorum. Tatsız değil, biraz sentetik olmasına rağmen, kokusu gibi asitli bir meyveye hafifçe yakınlaşıyor. Bu kokuyu az da olsa beğendim. Ama sevdiğim ilk sıkım sonrası aldığım koku. İlk anda çilek ve meyvelerin patlaması beni mest ediyor. 80/90 ların kokusu gibi kokuyor. Fakat yeterince ilginç değil yani bilindik kokulardan.
Yumuşak ve taze bir parfümdür. Her yaşa uygun. Ne yazık ki uzun ömürlü değil :(
Yorumların bazılarının sizi etkilemesine izin vermeyiniz. Çok yaygın, ucuz, ergenlik vs. gibi yorumlara aldanmayın. Denemeye kesinlikle değer bir koku.
İlk kokladığım zaman kız kardeşimde bulunan ve adını hatırlamadığım çok benzer bir koku. Çok güzel taze parfümde çiçek açan buket size soğuk gevrek notalarla geliyor. Ekonomik ve benim açımdan avon'un en iyilerinden biri şimdilik.
20 yaşın altındayken sadece bu kokuyu severdim ve kullanıyordum. Daha fazla kokum vardı, ama bu benim özelimdi. Artık avon kokuları cilde dayanamıyor. Bu, genç bayanlar için hoş bir çiçek kokusu. Ben seviyordum.
Ben de (Avon temsilcisi olan en iyi arkadaşım sayesinde) bir şişe aldım. Ben gerçekten bunu sevmiyorum ve neden sevmediğime dair hiçbir fikrim yok. Biri bunu kullandığında etrafımda olursa, tüm pencereleri açmak ve aynı pencereden atlamak istiyorum. Burnumun bu parfüme karşı neden bu kadar saldırgan olduğunu fark edemiyorum. Kokunun böyle olumsuz bir tepki vermesine neden olan hiçbir şey listelenmiyor ... ama ne yazık ki öyle.
Kokuyu sevdim, ama püskürtürken su gibi, zayıf bir içeriğe sahip !!! Sevmediğim yönü bu daha baskın olabilirdi.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm