Avon Far Away Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Avon Far Away Bayan Parfüm

Avon Far Away bayanlara özel hazırlanmış oryantal çiçek kokusu. Far Away 1994 yılında başlatıldı ve serisine isim kaynağı oldu. Üst notalarda karo karounde, ylang-ylang, portakal, hindistan cevizi ve şeftali olan parfümde; Orta notlarda yasemin, osmanthuslar, gül, menekşe, gardenya ve frezya vardır; Alt notaları vanilya, sandal ağacı, misk ve amber içermektedir.

Üst Nota
Karo-Karounde

Karo-Karounde

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Hindistan cevizi

Hindistan cevizi

Portakal

Portakal

Orta Nota
Şeftali

Şeftali

Yasemin

Yasemin

Osmantuslar

Osmantuslar

Gül

Gül

Alt Nota
Vanilya

Vanilya

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Misk

Misk

Amber

Amber

Avon Far Away Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Avon Far Away Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 62 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 67 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 75 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
67%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
75%
62 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
45%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
55%
31 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
52%
Parfüm geceye uygun
GECE
48%
31 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
50%
Orta Nota
30%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
29%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
19%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
23%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
29%
31 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
1994 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 70
20363 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Avon Far Away Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
29 Adet Oy Kullanılarak
61 Puan Aldı

Avon Far Away Bayan Parfüm Yorumları

Kalpte portakal, ylang-ylang, karo-korindon, hindistancevizi ve şeftali kompozisyonun açılış akorunu oluşturur ─ Ortada Menekşe, Frezya, Gardenya, Osmanthus, Gül ve Yasemin; taban Amber, Misk, Sandal Ağacı ve Vanilyadır.
Pembe kapaklı olanla pembe siyah kapaklı arasındaki fark nedir
Bu çok ucuz ve iyi kokuyor.
Bu parfümün kokusunu gerçekten çok seviyorum ve yağ bazlı bir parfüm, ne kadar çok terlerseniz o kadar çok kokar. Çok uygun.
Kişisel olarak kokunun modası geçmiş olduğunu düşünüyorum. Far away kullandığımda kendimi yaşlı hissediyorum. Avon'un yeni kokular yaratması gerekiyor.
Sanırım Avon'un tüm parfümlerini denedim ama bu benim favorim çünkü tatlı bir kokusu var.
Avon'un broşüründe de görebileceğiniz gibi, Avon'un Faraway dışında daha birçok parfümü var. Hem erkekler hem de kadınlar için Sweet Honesty ve daha birçok parfüm var. O kadar pahalı değiller ama kullanımda birkaç saate kadar anca kalıyorlar. Avon test parfüm çeşitlerini almaya çalışın, böylece seçiminizi yapabilirsiniz.
Avon Far Away çok güzel bir koku, mağazaya girip fiyatını sormak istediğimde pahalı olmadığını düşündüm ve herkesin kolayca satın alabileceğini düşündüm bu yüzden şaşırdım çünkü test ettikten sonra pahalı olacağını düşündüm. parfüm pahalı kokuyor.
Mor kapak tı önceden şimdi değişmiş ve o eski kokusu yok sanki yıllarca kullandığım bi parfümdü uzun yıllar sonra tekrar sipariş verdim ama hayal kırıklığı ma uğradım sanki. Neyse az önce eline ulaştı. Birkaç gün kullanayım belki fikrim değişir.
Eski kokusundan eser yok. Şişesi değiştiğini düşünüp aldım ama koku aynı koku değil cok kötü olmuş
Maalesef reformüle olmuş eskisi gibi güzel kokmuyor vanilya yok içinde
Çık kalıcı ve ağır bir kokusu var. Bir iki fısla tüm gün sizi kurtaracak bir koku.
Parfümün içeriğinde bulunan Karo-Karounde batı afrika, mali ve gine’de yetişen özel kokulu bir çiçek türü. Biraz yapı olarak yasemine benziyor. Daha odunsu ve daha baharatlı ve egzotik bir kokuya sahiptir.
Sandal ağacı ve kehribar gibi vücut fantezileri sağlayacak vücut spreyi gibi kokulu ve fiyatı ucuz bir vücut spreyi için kötü olmayan özel bazı notalar buluyorum içeriğinde. Ama burada menekşenin ne işi var mesela. Gereksiz fazla notalara da sahip olduğunu düşünüyorum. Temiz tozlu çiçekler ile en iyi şekilde ilerlerken koku çok karanlık bir hale dönüşüyor. Çok sert kokulu bir kimyasal madde çorbası gibi çok çamurlu karışık ve ucuz hale geliyor. Bir daha almam.
Bu modelin kendinden 2 yıl önce çıkan Chopard Casmir modelinden esinlendiğini düşünüyorum. Hindistan cevizi ve çiçek notaları Far Away'de vurgulanırken, Casmir çok tatlı bir balzamik vanilya şeklinde sunulmuş.
Yorumlara bakıyorum da herkesi çocukluk yıllarına götürmüş. Çok kuvvetli bir parfümdü. 2 sene kullandım. Şimdi bir daha alayım. Özlettirdiniz bana yorumlarla.
Tatlı pudralı vanilya kokularını seviyorsanız bu parfüm gerçekten çok hoş. Çok güçlüdür ve uzun süre dayanır. Çok kadınsı ve güzel 8/10.
Çok iyi kalıcılık gücüne sahip güçlü, yaygın bir çiçekli koku. Püskürtünce tüm gün sürecek. Bu çok farklı ve diğer avon kokularına benzemiyor. Zaten en çok aranılan bayan avon parfümlerinin başında gelen bir model. Far away modeline benzeyen diğer avon modelleri olsa da hiçbir şey onun gibi kokmaz. Güçlü ve saldırgan olduğu kadar yumuşak ve tozludur. Vanilya ve çiçek notaları, tropikal bir kremsi dokunuşla bir araya geliyor. Çok kadınsı kokuyor. Eğer çok fazla sprey yaparsanız baş ağrısına yol açabilir. Az sıkın zaten o sizinle bir gün beraber olacaktır.
Temelde tozlu bir ipucu ile rahatlatıcı bir hindistancevizi - vanilya karışımı bulunuyor. İlk çıktığında annem bana bunun bütün setini almıştı. İçinde vücut losyonu dahil satılıyordu. Şimdi de vardır sanırım. Son zamanlarda ben sadece bir şişe aldım ve hemen herkesin deli olduğu çocukluk yıllarına geri döndüm. Eski zamanların uğruna zaman zaman onu koklamaktan hoşlanıyorum. Şu an biraz daha ucucu yani az kalıyor. Ben beğeniyorum.
Tekrar kendini bana hissetmeye çalışıyor sanırım. Far away şu an nasıl kokuyor bilmiyorum ama önceki kullanımlarıma istinaden yorum yazıyorum. Okulda iken bunu severdim. Dün aldım ve daha paketi açmadım. Bakalım beni nasıl bir yenilik bekliyor. Umarım değiştirmemişlerdir. Geriye dönüş iyi mi olacak göreceğiz :D Güzel şeftali kokardı o zamanlar.
Çok tatlı, çok tozlu ve kasvetli. Kenzo flower ile aynı tarzda (ki ben de sevmiyorum) .. Güçlü ve uzun ömürlü. Ama tarzı bana yatkın değil. Beğenenler çok olabilir.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER