Avon Femme Icon Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Avon Femme Icon Bayan Parfüm

Avon 2015 sonbaharında kadınsı parfüm Femme Icon modelini tanıttı. 2014 yılından itibaren sunumda olan Femme parfümünün bir varyantı olarak Avon Femme Icon çiçeksi - odunsu - misk kompozisyonu olarak ilan edildi ve sizlere sunuldu. Ahududu ve kurutulmuş çileklerin meyveli akorları ile açılış yapan parfüm. Çiçek notaları ile süslenmiş orta notası, paçuli ve miskler tabanında yani alt notasında da iris ve güller içerir. 50 ml Eau de Parfum olarak satış yerlerinde mevcuttur.

Üst Nota
Ahududu

Ahududu

Çilek

Çilek

Orta Nota
Iris

Iris

Gül

Gül

Alt Nota
Paçuli

Paçuli

Misk

Misk

Avon Femme Icon Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Avon Femme Icon Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 52 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 74 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 69 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
74%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
69%
52 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
54%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
46%
26 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
38%
Parfüm geceye uygun
GECE
62%
26 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
60%
Orta Nota
23%
Alt Nota
17%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
27%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
19%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
27%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
27%
26 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
2015 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 67
8065 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Avon Femme Icon Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
26 Adet Oy Kullanılarak
68 Puan Aldı

Avon Femme Icon Bayan Parfüm Yorumları

Avon Femme, hayranlarına yine bir lejyonu sundu. Avon Femme Icon görünüşe göre Femme'nin bir akşam versiyonu olmasını düşündürüyor. Avon Femme Icon çilek ve ahududu ile açılır. Her ikisi de öne çıkıyor ve baskın olana gelince, bu hoşuma giden tatlı ve meyveli bir açıklığa sahiptir. Orta notalar (ve her zaman ortada olmazlar) iris ile yükselir. Ne yazık ki, ben de sadece pembe köpük banyosu kokusu hissediyorum. Yine de hoş değil. Pembe köpük banyosunu severim. Ama bu alan beni pek sarmadı. Taban sadece paçuli ve misk birazda bisküvi kokusunu andırır bir kokuya benzedi. Ne yazık ki, meyve notası hep sentetik gelişti. Bence denenebilir ama ben Mükemmel bir koku diyemem.
Gül ve paçuli birleşimi olup en kötü combosu..
ysl parisienne gibi kokmuyor mu sizce? Ben benzettim.
Bu parfümü gerçekten sevmek istedim. Reklamı ve şişesi çok muhteşem görünüyordu! Ve Avon kataloğu sayfasında çok iyi kokuyordu. Şişeyi geçen hafta aldım, ancak ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım. Gerçekten tatlı ama hiç de güçlü değil. Süreli gücü gerçekten kötü. Her zamanki Avon sentetik kokusu var. Sonuçta bunu bir daha sipariş etmeyeceğim. Sıkıcı....
Femme Icon'un bir örneğini test ettim ve bence bu oldukça lezzetli kokuyor. Cildim çilek ve ahududunun özellikle ilk 15-20 dakika içinde hakimiyetine kapılıyor. Arka planda paçuli ve misk gibi nispeten hoş bir karışım var. Ayrıca burnuma gül çok, çok hafif ve irisi algılamamaya çalışsam da özel notaları hissettiriyor. Kısacası, tatlı ve canlı bir karaktere sahip hoş bir meyveli koku olduğunu söyleyebilirim. Kalıcılık eh işte..
Avon'un her zamanki gibi sentetik ve notalarını anlamakta zorluk çektiğimiz, duş jeli gibi kokan parfümlerinden biri. Sadece tepeden gül ve çilek benzeri koku farkediliyor.
Yoğun parfümlerden başı ağrıyanlar ve hafif koku arayan genç kızlardan değilseniz bilemem.. Zevk sizin. Denemeden asla almayınız.
Benim üzerimde tatlı bir köpüklü saçma sapan bir esans fırlatıldığını hissettim. 5 para etmez kusura bakmayın da.
Bu kokudan malesef çok etkilenmedim. Çok sentetik ve plastik kokuyor. Paçuli zayıf ve sulu meyve on dakika sonra çok sahte bir şekle giriyor. Avon Femme' modelini tercih ediyorum. Ancak Avon'un yaptığı her parfüm kokusunu alıyorum. Sanırım yaptıkları her modelden hoşlanmayacağım

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER