Avon Imari Bayan Parfüm
en iyi açık parfüm
Limon

Limon

Bergamot

Bergamot

Aldehitler

Aldehitler

Iris

Iris

Yasemin

Yasemin

Gül

Gül

Kehribar

Kehribar

Vanilya

Vanilya

Paçuli

Paçuli

üst nota oranı
Üst Nota

% 40

orta nota oranı
Orta Nota

% 40

alt nota oranı
Alt Nota

% 20

65

20-50

2015

11370

skor
kalıcılık ve farkedilirlik Kalıcılık ve Farkediliklik
kalıcılık

% 77

KALICILIK
farkedilirlik

% 69

FARKEDİLİRLİK

beğenen Beğeni Oranı
beğenen

% 58

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 42

BEĞENMEDİ

mevsim Hangi Mevsime Uygun?
ilkbahar

% 16

İLKBAHAR
yaz

% 37

YAZ
sonbahar

% 26

SONBAHAR
kış

% 21

KIŞ

günlük Günlük Kullanım
gündüz

% 42

GÜNDÜZ
gece

% 58

GECE

Imari Bayan Parfüm Nasıl?
Lütfen kullanmış olduğunuz veya kullanmayı düşündüğünüz bu parfüm ile ilgili yorumlarınızı bizimle paylaşınız. Bu sayede sizden sonra gelen ziyaretçilerimize değerli yorumlarınızı gösterip, Imari parfüm ile ilgili doğru karar vermelerinde yardımcı olabiliriz. Unutmayınız bilgi paylaştıkça güzeldir.
misafir8787
Tek kelimeyle sizinle butunlesirse inanilmaz bir koku ama her ten tasiyamaz
misafir22687
Kadınlar meyveli ve bitkisel kokulara iltifat ediyor. Erkekler ise güçlü misk ve oryantal parfümlere iltifat etme eğilimindedir. Imari kesinlikle erkekleri cezbetmek için yapılmış bir koku.
misafir4749
"Yaşlı kadınlara" sofistike koku diye yorumlayan insanlardan bıktım. Genç 25 yaşındayım ve bu oryantal kokuyu seviyorum. Ama pembe şeker, meyveler vb. gibi diğer kokuları da seviyorum. 'Sert' olarak adlandırılan parfümle aynı fikirde değilim. Oldukça kadınsı ve yumuşaktır. Bir ila üç sprey yeterlidir. Bazı insanların ne kadar püskürtme yaptığını bilmiyorum ama hepsi kimya ile ilgili.
misafir24324
Bu kokuyu birçok kez sevmeye çalıştım ve hiçbir zaman kimyamla çalışmıyor. İlginç bir koku deneyimi ama hoş bir deneyim değil.
misafir12932
Bana göre bu sıcak, tozlu bir misk. Bir çeşit tütün kokuyor. Rahatlatıcı değildir.
misafir5656
Üzgünüm, ama bundan hoşlanmadım. Bileğimde koklayabildiğim tek şey çiçek kokulu bir sabun. Belki biraz da talk pudrasıyla karıştı. Bu parfümün neden hala aynı dönemde ve daha önce uzun süredir devam eden şirketin klasiklerinden olduğunu bilmiyorum. Maalesef, diğer klasikleri deneme şansım olmadı (ve muhtemelen asla yapmayacağım), ama onların parlayan, nostaljik yorumlarından yola çıkarak aldım.
misafir17753
Elde tutmayı sevdiğim hoş kokulu bir yedekleme losyonu. Avon gerçekten her zaman nitelikli, en iyi kokulardan bazılarına sahiptir. Ve ben her şeyi yüksek standartlarda tutarım. Avon un başarılı bayan parfümlerinden biri.
misafir9859
Bu temiz bir çiçek / oryantal. Baharat ve ormanların sıcak bir karışımı ve sabunlu bir kaliteye sahip. Onu seviyorum. Lüks bir marka tarafından yapıldığı takdirde çok daha popüler olacağını düşünüyorum. Biraz güçlü ama güzel görünüyor. Onu seviyorum.
misafir127
Bunu her giydiğimde iltifat alıyorum. Vücut spreyi için çok uzun ömürlüdür. Kokusu oldukça güçlüdür ve kesinlikle tipik şeker kokusu değildir.
misafir26154
Şahsen Imari'yi seviyorum. Genç biri olarak giydim ve memnunum. Olgun yaş parfümü diyenlere katılmıyorum. Bu konuda bir seksilik ile baharatlı, uygun fiyatlı ve dumanlı olduğunu belirtebilirim. 26 yaşındayım ve hiçbir şekilde yaşlı bir kadın kokusu değil. Hepsi kimya ile ilgili. Birkaç sprey ile her yerden övgü alıyorum. Sert olmayan klasik bir oryantal. Uygun fiyatlı ve hoş bir koku. Öneririm.
misafir24203
İnsanların bu kokuyu her zaman yadırgama şeklini beğenmedim çünkü bu gerçekten kötü değil.
Kesinlikle yaz aylarında giyeceğim bir şey değil. Kış akşamları için mükemmel bir koku. Oryantal çiçeklerin, baharatların, ormanların ve misklerin hoş, şehvetli bir karışımı. Yine de, biraz güçlü olarak karşımıza çıktığını söyleyeceğim. Ama daha önce de bahsettiğim gibi, çok güzel bir şekilde yumuşaklaştığını söyleyeceğim. Çok güçlü olabileceğinden korkuyorsanız, her zaman Imari parfümlü Ten Yumuşatıcıyı veya Vücut losyonunu deneyebilirsiniz. Aynı kokuya sahip olma eğilimindedirler ve o kadar güçlü değiller.
misafir29409
Bir Avon siparişiyle bunun bir örneğini aldım. Ben her zaman Imari'yi 1980'lerde annem ve teyzemin giydiği parfüm türleriyle ilişkilendirdim. Yüksek sesli ve iğrençti. Şu an başım ağrıyor. Imari'yi denedim ve ilk başta lavaboya yıkamak koşmak istedim. Ama sonra en garip şeyler oldu ... saatler sonra yine de gömleğimin üzerinde koklaya biliyordum ve harika kokuyordu. Yumuşak, seksi bir oryantal. Kuruması üzerine kesinlikle harika hal alır. Geri alım yapmayacağım çünkü sonuçta benim için değil ama hoş bir koku. Ön yargılı olmamak lazım.
misafir11154
Bir tester denedim ve ilk kullandığımda benim için olmadığını düşündüm. Oldukça güçlüydü ve pek hoş değildi. Ama sonra muhteşem. Güzel ve sabunlu bir çiçek şeklinde kuruyor. Bu muhteşem kokuyordu. Satın alacağım.
misafir13131
Annemin bana küçük yaşta aldığı ilk parfüm şişesiydi. Ve hala onu seviyorum. Uygun bir fiyat için iyi kalma gücü mükemmel.
misafir19991
Bu şimdiye kadar benim en sevdiğim koku. Anna Sui ve Chanel gibi pahalı kokular da denedim. Bu şimdiye kadar yaşadığım en muhteşem parfüm ve bunu almaya devam edeceğim. İçinde çok hafif bir vanilya dokunuşuna sahip gibi görünen çok özel, egzotik, baharatlı tatlı bir kokusu vardır. Aslında, sadece lezzetli ve tatlı olan güçlü bir misk var. Geleneksel olarak çiçek ya da aşırı tatlı olmaksızın son derece kadınsı. Bu kendine güvenen, seksi bir kadınsı. "Egzotik" tam olarak bunun için doğru kelime.
Çoğunlukla bu koku hakkında beni en çok şaşırtan şey, karşılaştığım herhangi bir vücut kimyası ile kaynaşabilmesi. Her tene gidiyor. Farklı sonuçlar olsa da hepsi güzel kokuyor. 20 yaşında giyebileceğiniz de bir parfüm. Tatlı ve masum kokuyor. 35 yaşında bir kadın gibi de kokuyor. Kendine güvenen ve seksi hale bürünüyor. Hatta 60 yaşında bir kadın gibi de kokuyor ve sofistike hale geliyor. Ve en iyi bölüm tabi ki çok uygun fiyat. Her yaş için ideal, herhangi bir vücut kimyası için ideal ve uygun fiyat için ideal. Bir parfümden daha başka ne istiyorsunuz ki? Ambalajı, şişesi herşeyi ile 5 yıldızlı bir Avon parfümü.
misafir10752
Bu klasik parfümü seviyorum ve giydiğimde her zaman bol bol övgü aldım. Bu yoğun ama güzel aynı anda da iyi kalma gücüne sahiptir.
misafir17379
Yaşlı bayan parfümü yorumlarını hiç umursamıyorum. Yaşım çok genç ve bu model en sevdiğim kokularımın başında geliyor diyebilirim. Harika fiyata sahip ve performansıda gayet iç açıcı.
misafir10988
İçerisindeki oryantal tema çok güzel. Kulladığımda kokuyu gerçekten çok beğendim. Ancak benim küçük kız kardeşlerim ve yeğenim aynı şeyleri düşünmüyor. Kullandığımda şikayet alıyorum. Gençler bundan hoşlanmıyor.
misafir10478
Çevremdeki kişiler bile memnun. Baharatlı ve yumuşak. Boğucu değil ve romantik ... Farklı olmak isterseniz kış aylarında deneyin.
misafir20040
Güzel koku. Temiz kokulu sıcak, seksi, pudralı ve net özel çiçeklere sahip. Yeni versiyon eski kadar güçlü değil. Yine de iyi. Sonbahar ve kış ya da akşamlar için harika olduğunu düşünüyorum. Ve ben yaşlı bir kadın değilim! Her yaş kullanabilir kısacası. Daha yeni sürüm daha hafif ve aynı zamanda uzun sürmüyor. Bu konuda üzüldüm diyebilirim.
pembe
"Sevgili klasiğimin yeniden düzenlenmesi hakkında şüphelerim vardı. Eski şişeyi tercih ederim ama biraz tarihli ve daha genç bir pazarı hedeflediklerini düşünüyorum. Gücün hala eskisine yakın olduğunu ve tüm gün sürdüğünü söylemekten memnuniyet duyuyorum. Burdaki kalıcılığın azaldığını söyleyenlere de şaşırdım. Belki de ten ile alakalıdır. Daha güçlü bir gül notası ve daha pudralı bir vanilya olan orijinal imari tabiki ilk tercihim ama buda güzel.
princess
Çok doğru olmayan notalar :( Bu site için demiyorum. Avon markasının resmi sitesine istinaden yaptım bu yorumu. Burdaki bence birebir uyumlu. Ve imariyi sevmedim. Orkide kesinlikle hakim ama ben orkide sevmem.
iremcanta
Sık sık Avon müşterisi olarak ürünlerini aldığımı belirtsem de bunun bir reformasyon olduğunu anlamadım ... Sadece yeni bir şişe olduğunu düşündüm. İçeriğin aynı olduğunu düşündüm. Şimdi ben burada değerlendirmeleri okuyarak yeni bir şişe daha almayı düşünüyorum.
Elissa
Uzun zamandır etrafta gezinen ve pek çoğu kadının favorisi ama midem bulanıyor artık. Baharatlı oryantal olarak tanımlayabilirim ve bu kategorideki bazı kokuları takdir edersem burnum için çok tarihli, çok ağır ve çok baharatlı. Bazı eski kokuları hatırlatıyor. Oryantal ve eski diye kısaca tanımlayabileceğim bir Avon modeli işte.
happygirl
Kullandıktan sonra belirtmem gerekirse en çok tercih ettiğim parfüm kesinlikle imari değil ve olmayacakta. İlk kokusu ağır bir meyveli içeriğe sahipti. Narenciyenin kokusunu alabiliyorum. Koyu güllerden sonra ve diğer kokulardan sonra kokusuyla baştan çıkarıcı bir parfümü oturması sonrası hissedebilirsiniz. Sıkınca sanki tropik bir adada yaşıyorum ve onun yaz mevsimi içerisindeyim ... Uzun süre kaldığını söyleyemem, bileklerimde ve kıyafetlerimde özellikle çok zayıf kalıyor. Bu parfüm koleksiyonumun arasında kalabilir ama kat kat ötesi güzel parfümleri sayabilirim. Fiyatına göre fena zayılmaz bir model.
feriha
Tozlu, temiz, taze, sabunlu ...... ooooh mis gibi güzel bence. Yazarken bu yorumu üzerime sıkıp ta yazdım. İnanın beğeneceksiniz. Temiz duş almış gibi kokuyorum. Ancak ilk zamanlar aldığım daha bir hoştu biraz değiştirmiş firma sanırım. Orjinal çok daha ağırdı ve hatırlayabildiğim daha çiçekli bir kokuya sahipti. Bu ise çoğunlukla temiz bir koku. Uzun kalmıyor maalesef. Ben krem ile birlikte uyguluyorum günü kurtarır gibi oluyor. Sadece sevdiğimi belirtebilirim.
derya
Eski moda baharatlı ve oryantal. 70'lerin 80'lerin kokusu olan çoğu parfüm gibi, bu da uzun ömürlü ve silik. Seksi olmayacak bir çağın parfümü. Biraz eskiyi andırıyor. Arkadaşlarım nefret ediyor :(
beren
Birisi eğer nostaljik bir koku arıyorsa evet işte bunun kokusu. Büyükannenin dolabına dolanan güveler, tembel bir pazar öğleden sonra masanın etrafında dedikodu yapan yaşlı teyzeler ve kuruyan ve kenarlarında biraz kabuklu olan eski banyo sabunu. Daha başka ne türlü anlatabilirim ki :D ama muhteşem ya ...
Begum
Bugün postayla imarimi aldım ve kesinlikle yeniden oluşturulduğunu söyleyebilirim. Uzun ömürlü olması kesinlikle orijinaline kıyasla bir şakadır. Bu, Imari'nin sulanmış hali gibi. Formülü açıkça değiştirilmiş. Avon sen ne yaptın bu güzeli parfüme. Tutuldu diye kötüleştirmek zorundamısın. Orijinalin çok güçlü ve karmaşık olduğunu hatırlıyorum. Derin, zengin ve sandal ağacı çok belirleyiciydi. Yakın gelecekte vintage bir şişe alacağım çünkü benim için bu orijinalin ruhunu yansıtmıyor. Çoğu parfüm firması neden hep bu şekilde davranıyor. Kar amaçlı hep düşünürseniz benim gibi müşterilerinizi kaybedersiniz sayın AVON.

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır. Ayrıca en iyi açık parfüm için tıklayınız.

Açık parfüm konusunda da başarılı içeriklere sahip olan firmaların içeriklerine ve kodlarına da yer verilmektedir.