Avon Imari Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Avon Imari Bayan Parfüm

AVON evi Imari kokunun 30. yılını kutluyor ve bunun şerefine yeniden tasarlanmış flacons üçlü sürümleri içeren koleksiyon olan Imari serisini bizlere sunuyor. Avon tarafından Imari modeli ilk kez 1985 yılında tanıtıldı ve yıllar boyunca bu sürümleri geliştirerek Imari Çiçeği ile uzun yıllar yol alındı. Kompozisyon içeriğinde tütsü, misk ve vanilya-orkide birleşimi dayanılmaz tonları ile birlikte çiçek notaları barındıran şehvetli kokular bulunmaktadır. İmari serisindeki ürünler 50ml Eau de Toilette olarak piyasada mevcuttur. Avon Imari 2015 yılında piyasaya sunulmaya başlatıldı.

Üst Nota
Limon

Limon

Bergamot

Bergamot

Aldehitler

Aldehitler

Orta Nota
Iris

Iris

Yasemin

Yasemin

Gül

Gül

Alt Nota
Kehribar

Kehribar

Vanilya

Vanilya

Paçuli

Paçuli

Avon Imari Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Avon Imari Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 54 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 76 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 70 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
76%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
70%
54 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
56%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
44%
27 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
48%
Parfüm geceye uygun
GECE
52%
27 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
40%
Orta Nota
40%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
19%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
30%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
30%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
22%
27 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2015 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 65
17883 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Avon Imari Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
27 Adet Oy Kullanılarak
61 Puan Aldı

Avon Imari Bayan Parfüm Yorumları

Imari by Avon'u hediye olarak aldım ve ilk başta kesinlikle harika kokuyordu ve bayıldım. Ama birkaç ay kaldırdıktan sonra, tekrar giymeye gittiğimde kokunun çok güçlü ve neredeyse keskin olduğunu fark ettim. Öte yandan koku uzun süre kalıcı. Benim tavsiyem, bir sprey püskürtmek ve ardından aşırı güç vermemek için spreyinn içinden geçmek.
Tecrübelerime dayanarak bu ürüne 10 üzerinden 8 veririm. İçindeki notalar vücudumun kimyasını mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bunun herkesin seveceği bir şey olduğuna inanmıyorum ancak yine de denemeye değer olduğunu düşünüyorum (özellikle indirimde yakalayabilirseniz).
Bu parfümü gün boyunca tekrar sürmek biraz sinir bozucu ama satın almanın çok pahalı olmadığı gerçeğini göz önünde bulundurursak bu affedilebilir sanırım.
İnternetten çok fazla ürün satın almama rağmen, Avon gibi katalog işletmelerinden ürün satın alırken hiç bu kadar rahat olmamıştım. Bana her zaman, özellikle de mal sipariş edebilecek kadar rahat hissettiğim yerel bir satış temsilcisi bulmak söz konusu olduğunda, işin içinde çok fazla yaygara varmış gibi görünüyordu. Tabii ki, benim fikrimi paylaşmayan birçok insan var. Aslında annem onlardan biri. Avon'dan ürün satın almayı çok seviyor ve birkaç hafta önce bu parfümü ondan almıştım. Ne kadar beğendiğime hoş bir şekilde şaşırdım ve aşağıdaki inceleme, ürün hakkındaki düşüncelerimi detaylandırıyor. Bence bu, bazılarının beğeneceği, bazılarının ise kesinlikle nefret edeceği parfümlerden biri. Henüz koklayan ve bu konuda tarafsız bir görüşü olan kimseyle tanışmadım. Beğenenlerin oluşturduğu grubun bir üyesiyim. Bu koku kombinasyonunu sevmemin sebeplerinden biri olan ultra kadınsı kokuların hiçbir zaman büyük bir hayranı olmadım. Olgun ama seksi ve belki de onu oryantal olarak etiketlemenin en iyi yolu. Şişeden çıktığı anda, bu parfüm hakimdir. Çoğunlukla bu ürünün kokusu çok yoğun olduğu için birkaç sprey yeterlidir.
https://www.albertosego.com/alberto-sego-coco-bayan-parfum-kod-no-1060
ben bu parfümü buna çok benzettim en azından tarzları aynı
Tek kelimeyle sizinle butunlesirse inanilmaz bir koku ama her ten tasiyamaz
Kadınlar meyveli ve bitkisel kokulara iltifat ediyor. Erkekler ise güçlü misk ve oryantal parfümlere iltifat etme eğilimindedir. Imari kesinlikle erkekleri cezbetmek için yapılmış bir koku.
"Yaşlı kadınlara" sofistike koku diye yorumlayan insanlardan bıktım. Genç 25 yaşındayım ve bu oryantal kokuyu seviyorum. Ama pembe şeker, meyveler vb. gibi diğer kokuları da seviyorum. 'Sert' olarak adlandırılan parfümle aynı fikirde değilim. Oldukça kadınsı ve yumuşaktır. Bir ila üç sprey yeterlidir. Bazı insanların ne kadar püskürtme yaptığını bilmiyorum ama hepsi kimya ile ilgili.
Bu kokuyu birçok kez sevmeye çalıştım ve hiçbir zaman kimyamla çalışmıyor. İlginç bir koku deneyimi ama hoş bir deneyim değil.
Bana göre bu sıcak, tozlu bir misk. Bir çeşit tütün kokuyor. Rahatlatıcı değildir.
Üzgünüm, ama bundan hoşlanmadım. Bileğimde koklayabildiğim tek şey çiçek kokulu bir sabun. Belki biraz da talk pudrasıyla karıştı. Bu parfümün neden hala aynı dönemde ve daha önce uzun süredir devam eden şirketin klasiklerinden olduğunu bilmiyorum. Maalesef, diğer klasikleri deneme şansım olmadı (ve muhtemelen asla yapmayacağım), ama onların parlayan, nostaljik yorumlarından yola çıkarak aldım.
Elde tutmayı sevdiğim hoş kokulu bir yedekleme losyonu. Avon gerçekten her zaman nitelikli, en iyi kokulardan bazılarına sahiptir. Ve ben her şeyi yüksek standartlarda tutarım. Avon un başarılı bayan parfümlerinden biri.
Bu temiz bir çiçek / oryantal. Baharat ve ormanların sıcak bir karışımı ve sabunlu bir kaliteye sahip. Onu seviyorum. Lüks bir marka tarafından yapıldığı takdirde çok daha popüler olacağını düşünüyorum. Biraz güçlü ama güzel görünüyor. Onu seviyorum.
Bunu her giydiğimde iltifat alıyorum. Vücut spreyi için çok uzun ömürlüdür. Kokusu oldukça güçlüdür ve kesinlikle tipik şeker kokusu değildir.
Şahsen Imari'yi seviyorum. Genç biri olarak giydim ve memnunum. Olgun yaş parfümü diyenlere katılmıyorum. Bu konuda bir seksilik ile baharatlı, uygun fiyatlı ve dumanlı olduğunu belirtebilirim. 26 yaşındayım ve hiçbir şekilde yaşlı bir kadın kokusu değil. Hepsi kimya ile ilgili. Birkaç sprey ile her yerden övgü alıyorum. Sert olmayan klasik bir oryantal. Uygun fiyatlı ve hoş bir koku. Öneririm.
İnsanların bu kokuyu her zaman yadırgama şeklini beğenmedim çünkü bu gerçekten kötü değil.
Kesinlikle yaz aylarında giyeceğim bir şey değil. Kış akşamları için mükemmel bir koku. Oryantal çiçeklerin, baharatların, ormanların ve misklerin hoş, şehvetli bir karışımı. Yine de, biraz güçlü olarak karşımıza çıktığını söyleyeceğim. Ama daha önce de bahsettiğim gibi, çok güzel bir şekilde yumuşaklaştığını söyleyeceğim. Çok güçlü olabileceğinden korkuyorsanız, her zaman Imari parfümlü Ten Yumuşatıcıyı veya Vücut losyonunu deneyebilirsiniz. Aynı kokuya sahip olma eğilimindedirler ve o kadar güçlü değiller.
Bir Avon siparişiyle bunun bir örneğini aldım. Ben her zaman Imari'yi 1980'lerde annem ve teyzemin giydiği parfüm türleriyle ilişkilendirdim. Yüksek sesli ve iğrençti. Şu an başım ağrıyor. Imari'yi denedim ve ilk başta lavaboya yıkamak koşmak istedim. Ama sonra en garip şeyler oldu ... saatler sonra yine de gömleğimin üzerinde koklaya biliyordum ve harika kokuyordu. Yumuşak, seksi bir oryantal. Kuruması üzerine kesinlikle harika hal alır. Geri alım yapmayacağım çünkü sonuçta benim için değil ama hoş bir koku. Ön yargılı olmamak lazım.
Bir tester denedim ve ilk kullandığımda benim için olmadığını düşündüm. Oldukça güçlüydü ve pek hoş değildi. Ama sonra muhteşem. Güzel ve sabunlu bir çiçek şeklinde kuruyor. Bu muhteşem kokuyordu. Satın alacağım.
Annemin bana küçük yaşta aldığı ilk parfüm şişesiydi. Ve hala onu seviyorum. Uygun bir fiyat için iyi kalma gücü mükemmel.
Bu şimdiye kadar benim en sevdiğim koku. Anna Sui ve Chanel gibi pahalı kokular da denedim. Bu şimdiye kadar yaşadığım en muhteşem parfüm ve bunu almaya devam edeceğim. İçinde çok hafif bir vanilya dokunuşuna sahip gibi görünen çok özel, egzotik, baharatlı tatlı bir kokusu vardır. Aslında, sadece lezzetli ve tatlı olan güçlü bir misk var. Geleneksel olarak çiçek ya da aşırı tatlı olmaksızın son derece kadınsı. Bu kendine güvenen, seksi bir kadınsı. "Egzotik" tam olarak bunun için doğru kelime.
Çoğunlukla bu koku hakkında beni en çok şaşırtan şey, karşılaştığım herhangi bir vücut kimyası ile kaynaşabilmesi. Her tene gidiyor. Farklı sonuçlar olsa da hepsi güzel kokuyor. 20 yaşında giyebileceğiniz de bir parfüm. Tatlı ve masum kokuyor. 35 yaşında bir kadın gibi de kokuyor. Kendine güvenen ve seksi hale bürünüyor. Hatta 60 yaşında bir kadın gibi de kokuyor ve sofistike hale geliyor. Ve en iyi bölüm tabi ki çok uygun fiyat. Her yaş için ideal, herhangi bir vücut kimyası için ideal ve uygun fiyat için ideal. Bir parfümden daha başka ne istiyorsunuz ki? Ambalajı, şişesi herşeyi ile 5 yıldızlı bir Avon parfümü.
Bu klasik parfümü seviyorum ve giydiğimde her zaman bol bol övgü aldım. Bu yoğun ama güzel aynı anda da iyi kalma gücüne sahiptir.
Yaşlı bayan parfümü yorumlarını hiç umursamıyorum. Yaşım çok genç ve bu model en sevdiğim kokularımın başında geliyor diyebilirim. Harika fiyata sahip ve performansıda gayet iç açıcı.
İçerisindeki oryantal tema çok güzel. Kulladığımda kokuyu gerçekten çok beğendim. Ancak benim küçük kız kardeşlerim ve yeğenim aynı şeyleri düşünmüyor. Kullandığımda şikayet alıyorum. Gençler bundan hoşlanmıyor.
Çevremdeki kişiler bile memnun. Baharatlı ve yumuşak. Boğucu değil ve romantik ... Farklı olmak isterseniz kış aylarında deneyin.
Güzel koku. Temiz kokulu sıcak, seksi, pudralı ve net özel çiçeklere sahip. Yeni versiyon eski kadar güçlü değil. Yine de iyi. Sonbahar ve kış ya da akşamlar için harika olduğunu düşünüyorum. Ve ben yaşlı bir kadın değilim! Her yaş kullanabilir kısacası. Daha yeni sürüm daha hafif ve aynı zamanda uzun sürmüyor. Bu konuda üzüldüm diyebilirim.
"Sevgili klasiğimin yeniden düzenlenmesi hakkında şüphelerim vardı. Eski şişeyi tercih ederim ama biraz tarihli ve daha genç bir pazarı hedeflediklerini düşünüyorum. Gücün hala eskisine yakın olduğunu ve tüm gün sürdüğünü söylemekten memnuniyet duyuyorum. Burdaki kalıcılığın azaldığını söyleyenlere de şaşırdım. Belki de ten ile alakalıdır. Daha güçlü bir gül notası ve daha pudralı bir vanilya olan orijinal imari tabiki ilk tercihim ama buda güzel.
Çok doğru olmayan notalar :( Bu site için demiyorum. Avon markasının resmi sitesine istinaden yaptım bu yorumu. Burdaki bence birebir uyumlu. Ve imariyi sevmedim. Orkide kesinlikle hakim ama ben orkide sevmem.
Sık sık Avon müşterisi olarak ürünlerini aldığımı belirtsem de bunun bir reformasyon olduğunu anlamadım ... Sadece yeni bir şişe olduğunu düşündüm. İçeriğin aynı olduğunu düşündüm. Şimdi ben burada değerlendirmeleri okuyarak yeni bir şişe daha almayı düşünüyorum.
Uzun zamandır etrafta gezinen ve pek çoğu kadının favorisi ama midem bulanıyor artık. Baharatlı oryantal olarak tanımlayabilirim ve bu kategorideki bazı kokuları takdir edersem burnum için çok tarihli, çok ağır ve çok baharatlı. Bazı eski kokuları hatırlatıyor. Oryantal ve eski diye kısaca tanımlayabileceğim bir Avon modeli işte.
Kullandıktan sonra belirtmem gerekirse en çok tercih ettiğim parfüm kesinlikle imari değil ve olmayacakta. İlk kokusu ağır bir meyveli içeriğe sahipti. Narenciyenin kokusunu alabiliyorum. Koyu güllerden sonra ve diğer kokulardan sonra kokusuyla baştan çıkarıcı bir parfümü oturması sonrası hissedebilirsiniz. Sıkınca sanki tropik bir adada yaşıyorum ve onun yaz mevsimi içerisindeyim ... Uzun süre kaldığını söyleyemem, bileklerimde ve kıyafetlerimde özellikle çok zayıf kalıyor. Bu parfüm koleksiyonumun arasında kalabilir ama kat kat ötesi güzel parfümleri sayabilirim. Fiyatına göre fena zayılmaz bir model.
Tozlu, temiz, taze, sabunlu ...... ooooh mis gibi güzel bence. Yazarken bu yorumu üzerime sıkıp ta yazdım. İnanın beğeneceksiniz. Temiz duş almış gibi kokuyorum. Ancak ilk zamanlar aldığım daha bir hoştu biraz değiştirmiş firma sanırım. Orjinal çok daha ağırdı ve hatırlayabildiğim daha çiçekli bir kokuya sahipti. Bu ise çoğunlukla temiz bir koku. Uzun kalmıyor maalesef. Ben krem ile birlikte uyguluyorum günü kurtarır gibi oluyor. Sadece sevdiğimi belirtebilirim.
Eski moda baharatlı ve oryantal. 70'lerin 80'lerin kokusu olan çoğu parfüm gibi, bu da uzun ömürlü ve silik. Seksi olmayacak bir çağın parfümü. Biraz eskiyi andırıyor. Arkadaşlarım nefret ediyor :(
Birisi eğer nostaljik bir koku arıyorsa evet işte bunun kokusu. Büyükannenin dolabına dolanan güveler, tembel bir pazar öğleden sonra masanın etrafında dedikodu yapan yaşlı teyzeler ve kuruyan ve kenarlarında biraz kabuklu olan eski banyo sabunu. Daha başka ne türlü anlatabilirim ki :D ama muhteşem ya ...
Bugün postayla imarimi aldım ve kesinlikle yeniden oluşturulduğunu söyleyebilirim. Uzun ömürlü olması kesinlikle orijinaline kıyasla bir şakadır. Bu, Imari'nin sulanmış hali gibi. Formülü açıkça değiştirilmiş. Avon sen ne yaptın bu güzeli parfüme. Tutuldu diye kötüleştirmek zorundamısın. Orijinalin çok güçlü ve karmaşık olduğunu hatırlıyorum. Derin, zengin ve sandal ağacı çok belirleyiciydi. Yakın gelecekte vintage bir şişe alacağım çünkü benim için bu orijinalin ruhunu yansıtmıyor. Çoğu parfüm firması neden hep bu şekilde davranıyor. Kar amaçlı hep düşünürseniz benim gibi müşterilerinizi kaybedersiniz sayın AVON.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER