Avon Pur Blanca Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Avon Pur Blanca Bayan Parfüm

Avon Pur Blanca beyaz çiçekler ile süslenmiş çiçeksi bayan parfümü. Üst notlarda ylang-ylang , beyaz frezya ve nane notaları içerir. 2003 yılında piyasaya sunulan parfümün alt notlalarında hafif sandal ağacı , misk ve kediotu bulunur. Pur Blanca modelinin kalbi olan orta notasında beyaz gül , lotus ve beyaz şakayık bulunmaktadır. Bu modelin arkasındaki burun ünlü parfüm ustası Harry Fremont'tur.

Üst Nota
Frezya

Frezya

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Nane

Nane

Orta Nota
Gül

Gül

Nilüfergiller

Nilüfergiller

Şakayık

Şakayık

Alt Nota
Misk

Misk

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Kediotu

Kediotu

Avon Pur Blanca Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Avon Pur Blanca Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 56 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 66 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 68 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
66%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
68%
56 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
55%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
45%
29 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
55%
Parfüm geceye uygun
GECE
45%
29 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
40%
Orta Nota
40%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
10%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
28%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
28%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
34%
29 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-50 Yaşlar için uygun
2003 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 70
23383 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Avon Pur Blanca Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
28 Adet Oy Kullanılarak
56 Puan Aldı

Avon Pur Blanca Bayan Parfüm Yorumları

Çok hoş, narin ve kadınsı bir koku. Saf ve hafif, kabarık tazelik ipucu ile tatlı çiçeksi. Denemenizi tavsiye ederim.
Geçenlerde bu kokuyu satın aldım, bu gerçek bir "zaman makinesi", ilk testten sonra beni çocukluğa ve hatta görünüşe göre ilk oturduğumuz sokağa götürdü. Nostaljik parfüm
Yumuşak tatlılık ve narin misk dokunuşuyla çok narin çiçeksi, yeşil bir koku. Beyaz renkli şişesi bu kokuya çok yakışıyor.
Her anlamda gerçek bir kadın kokusu. Biraz bencil, biraz gösterişçi, ilk görüşte asi ama kesinlikle unutulmaz bir parfüm.
Şişenin beyaz rengi mükemmel. Temiz ama benim için fazla tozlu, pamuklu... Çamaşır deterjanı gibi. Koku sakin, güzel ama benim için yani benim tarzım için doğru bir seeçim değil
Sonbahardan ilkbaharın sonuna kadar Per blanca, rahat ev akşamları için en sevdiğim koku. Her yıl bu dönemde sürekli olarak 50 ml'lik bir şişe kullanırım. Benim için çamaşır tozu gibi kokmuyor, belki tenden tene farklı reaksiyon gösteriyor. Benim üzerimde tatlı ylang ve heliotrope çiçeklerle kremsi pudralı bir koku hissettiriyor. Benim en sevdiğim parfümlerden biridir.
Tatlı, gündelik bir koku, neredeyse okulda almıştım, sadece en hoş anılar onunla ilişkilendiriliyor ve şimdi bile, fırsat çıksaydı, onu alırdım. İçinde çok güzel bir şakayık var, bu da hafızaya sıkıca batıyor.
Sadece tatlı, sevecen bir genç bayan olmayı çok istediğim anlar içindir, ..ve bu seçenek tam olarak doğru seçim. neye ihtiyacım var... Temiz, havadar bir koku Cilde uygulandığında uzun ömürlüdü ve sekiz saate kadar ortalama bir kalıcılığa sahip.
Çok ucuz koku. Avon, fiyat aralığı için oldukça iyi kokular üretse de, bu gerçek bir hayal kırıklığıydı. Katalogda konumlandırılan ile orijinal arasındaki fark çok büyük. Bu parfümü hala ürpererek hatırlıyorum.
Okuldayken bu parfümü kullandım hoş, göze batmayan bir aroma.
Aroma harika. Çok, çok uzun zaman önceydi almıştım hala aklımdadır.
Yaz sıcağında taze bir nefes. Beni sıcaktan kurtarır. Bayıldım. Yazın keyifle kullanabildiğim ender parfümlerden biri.
Koku bahar havası veren, hoş, parlak ama aynı zamanda çok nazik ve etkileyici, müdahaleci değil. Kalıcılık iyidir.
Frezya ve ylang ylang'ın çiçeksi tatlılığı, kokuyu tanınır hale getirir. Uzun ömürlüdür ve odunsu taban, kokunun "toz" veya "oda spreyi" içine kaymasını önler.
Avon efsanesi. Bu kokuyu bilmeyen kadın yoktur herhalde. Çiçekli, nemli, serin, çok kalıcı. Notlar bomba.
Usta parfümcü Harry Fremont bunun üzerinde çalıştı. Pur Blanca Eau de Toilette, Pur Blanca koleksiyonunun bir parçasıdır.
bileşimi Frezya, Ylang-ylang ve Nane kompozisyonun açılış akorunu oluşturur, kalpte ─ Şakayık, Gül ve Nilüfer (nilüfer); taban Kediotu, Misk ve Sandal Ağacı'dır.
https://www.albertosego.com/alberto-sego-krs-bayan-parfum-kod-no-1040


öneren arkadaşa teşekkürler. Çok benziyor bu daha kalıcı
Ne yazık ki, sanırım artık avon bu parfümü yapmıyor ama ben eskiden sürekli kullanırdım. Güçlü bir koku, çok taze ve çiçeksi ama meyveli değil. İçinde misk izleri var ve güzel ve basit bir şişede satılıyordu. Eline geçerse al pişman olmazsın. Bütün gün kokusu sürer ve parfüm genellikle üzerimde kalır idi.
Bu kokuyu çok sevdim. Aslında tüm avon serisinden gerçekten sevdiğim 2 kokudan biri. Gerçekten bu konuda söylenecek kötü bir şey yok. Fiyat da ucuz.
Gerçekten nefret ediyorum, o kadar güçlü ki başımı ağrıtıyor, tüm seriyi indirimden almama rağmen gerçekten pişman oldum. Yani oryantal parfümler benim tarzım olmasa da en azından bazıları ilginç kokuyor. Ben sevmedim
bu kokuyu lisedeyken kullanıyordum. güzeldi ama en iyisi değildi. 2 ya da 3 ay sonra kullanmayı bırakıp başka bir avon parfümü almıştım.
Nivea deodorantı gibi kokuyor... taze ve temiz. Bence genç kızlar giymeli. Çok güzel ;)
Bu bence çok güvenli rahat bir koku. Normal günlerde giyilebilir ve hangi kokuyu giyeceğimden emin değilsem bunu uyguluyorum. Geçen yıl fazladan bir şişe almıştım ve iyiki de almışım. Bulamıyorum artık. Dediğim gibi çok güvenli bir koku.
Rahat ve çok şık. kesinlikle bir geri alım daha yaparım çünkü aynı zamanda oldukça ucuz.
Bana sıkıcı gelen yumuşak, sıradan bir çiçek kokusu. Kokusu güzel ama bana göre değil.
Bu kokuyu seviyorum! 13 yaşımdan beri satın alıyorum ve sanırım ülkemde üretimi durdurulana kadar satın alacağım. Benim için çok güzel kokuyor, taze ve rahat, giydiğimde bana iyi bir ruh hali veriyor.

Keşke aynı kokan ve daha kalıcı güce sahip üst düzey bir parfüm bulabilseydim
https://www.albertosego.com/alberto-sego-krs-bayan-parfum-kod-no-1040 bu parfüm buna çok benziyor. Daha kalıcı. Bu kokuların içeriğine istinaden kalıcılığının çok yüksek olmasını beklemeyin. Hafif kokular daha az kalır ama bu verdiğim linktekini kullanıp şans verin ne demek istediğimi anlayacaksınız
Göz açıp kapayıncaya kadar kokunun kaybolması çok yazık. Belki de en sevdiğim koku ama yeterince kalıcı değil. Çok yumuşak, tozlu, kadınsı, "beyaz", ferah, temiz bir parfüm. Bence hemen hemen herkes ve her yaş kullanabilir. En azından bu kadar çabuk kaybolmasaydı adı daha da aranan bir parfüm kesin olurdu.
Cildinizi okşayan bir tüy gibi çok yumuşak ve hafif bir koku... Misk, bir çiçek ipucu ile çok belirgindir.
Zararsız ve sıcak havalarda veya alerjik insanlar ve hatta çocuklar için çok uygundur, keten ve çarşaflara püskürtürseniz daha çok kalıcı
Pur Blanca'yı tanımlamak için sadece iki kelime kullanılabilir: Toz ve çiçek.
Kendimi parlak beyaz çiçeklerin oluşturduğu notaları ile taze, yarı saydam kokularda "banyo" yapıyor gibi hissediyorum.
O zamanlar tüm arkadaşlarım Adidas veya Puma vücut spreyleri kullanırken kimsenin bilmediği bunu alıp kullandığımda herkes sorardı.
Ne güzel yıllardı. Şişeleri hala durur. Mig gibi 90 lı yıllar kokuyor. Kokulardaki tadı o zamandan beri önemli ölçüde değişti.
Kısacası eski Pur Blanca artık şimdiki ile alakası olmayan bir koku idi.
Günlük / ofis kokusu ve çok güvenli. Çiçeklerin keskin canlı notaları yanında misk ve sandal ağacı ile tonlanır.
Tüm kompozisyon sağlıklı yumuşak ve kadınsıdır.
Harry Fremont benim en sevdiğim kokulardan bazılarını yapan ünlü burun. Bu da sanırım onun harika bir eseri. Tozlu ve çiçek yeşili yanında harika taze Avon modeli.
Uzun ömürlülüğü şaşırtıcı.
Narin ve hafif kokuları seviyorsanız (çok hafif) mükemmel bir techih. Pur blanca her zaman ve her mevsim kullanılabilir.
Bana göre bu ilk önce güzel ve hafif aynı zamanda taze kokuyor ancak çok kısa sürede koku kötü bir hal alıyor.
Değişik bir çeşit koku ortaya çıkıyor :(
Benim için çok narin ve zarif bir koku. Çiçek notalarını ve serin taze nane notalarını çok iyi birleştirmişler.
Güzel kokuyor. Sadece iki kez püskürtüyorum ve uzun süre dayanıyor
Avon'un temiz-beyaz- çiçekleri yorumlaması. Fakat beyaz çiçekler için gardeya ve sümbülteberlerin varlığını hissedemedim. Bazı kumaş tül yumuşatıcı kokusuna benziyor.
Bir bayan iş arkadaşım yanımda Pur Blanca'yı kullandı. Onu sevdiğimi söylemeliyim. Basit ve biraz sentetik ama ona çok yakışmıştı. Ben de beğenip almayı düşünüyorum.
Bu yaz için harika bir koku. Sadeliği ile hafif ve tam anlamıyla muhteşem.
Hemen hemen tüm AVON kokularına sahibim ve Pur Blanca her zaman benim favorilerimden biri olarak kalacak. Yaz günleri ve geceler için mükemmel bir güzel ışık kokusu.
Bu parfüm hakkındaki düşüncelerim:
1) Şişe uzun, ince ve kullanıcı dostudur.
2) Fiyat sudan ucuz.
3) Koku, çiçekli, hafif, kadınsı ve taze. Beklenti havadar olduğunda baharın başlangıcını düşünmemi sağlıyor.
4) Gündüz ve gece giymek için uygundur, ancak gün içi giymek için en iyisini diye söyleyebilirim.
5) Koku, yumuşak ve hoş bir kokuya yavaş yavaş yayılmadan önce birkaç saat sürer.
6) Benim için tek sorun Avon'un ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmesi. (doğru ise)
Genç günlerimde favorilerimden biri idi. Çok güzel, hafif ve ferahlatıcı bir parfümdür kendileri. Deneyiniz bence. Sudan ucuzdu şimdi nasıl bilmem.
Annemin favorisi, ofis dostu koku :D Asla neden bu kadar çok sevdiğini anlayamayacağım. Benim için çok sıkıcı.
Bazen kullandığım zamanlarda hoşuma gidiyor ama yine de garip kokuyor. Oda kokusu gibi bir şey işte. Abartılacak kadar da iyi değil.
Özel duygulara girdirecek bir koku değil. Sadece beğenenler ve beğenmeyenleri olur o kadar. Süper basit. Ekstra rahat. Evin etrafında dolaşmak için kullandığınız koku. Temiz hissetmek istediğinizde kullandığınız koku. Sabun gibi kokuyor. Taze bir duş hissi gibi. Taze ve ıslak. şakayık, frezya ve misk ana kokular bence. Zayıf uzun ömürlülüğü var. Parasına değer ama.
Annem için kör bir satın alım yaptım. Netten almak zorundaydım. Taze çiçek kokuları seven annem için güzel bir seçim olacağını düşünmüştüm ama hoşuna gitmedi. Ağır olduğunu söyledi. Tatlı ve ağır kokulu ve ucuz kokuyor. Parfümü odama püskürtüyor. Oda parfümü olarak kullanıyoruz ve buna rağmen yine de hoşlanmıyorum :D aynı zamanda içeriğinde de hiçbir gül notası saptayamadım.
Annem çok seviyor ve gerçekten onun üzerinde güzel kokuyor. Armani ya da Victoria'nın Gizli Meleği gibi biraz. Angel modeli yani.
Avon'dan kullanmış olduğum tüm zamanların en favorilerimden biri. Bence bu çok özel bir parfüm. Lisede olduğum zamanlarda kullanmıştım ve şimdi tekrar satın aldım. Nostalji nedeniyle, her zaman olduğu gibi. Su, basit şişe, temiz parfüm, güzel ve eşsiz.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER