Avon Rare Gold Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Avon Rare Gold Bayan Parfüm

Avon Rare Gold içeriği ile tamamen tatlı yasemin, portakal çiçeği , vadi , sümbülteber , gardenya ve aldehitlerin bulunduğu açıl ile sizleri karşılarken zambak , ylang-ylang , taze tatlı bergamot ve mandalina notaları ile açılışına devam etmektedir. Alt notalarında sandal ağacı , amber ve toz vanilya dahilinde bununla beraber odunsu notaları barındırıyor. Rare Gold un şişesi altın nüansları renklerinde olup 1995 yılında piyasaya sunulan bu parfümü 50ml ( 1.7 fl.oz. ) EDP olarak bulabilirsiniz.

Üst Nota
Mandalina

Mandalina

Şeftali

Şeftali

Ylang Ylang

Ylang Ylang

Bergamot

Bergamot

Orta Nota
Aldehitler

Aldehitler

Sümbülteber

Sümbülteber

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Yasemin

Yasemin

Alt Nota
Sandal ağacı

Sandal ağacı

Kehribar

Kehribar

Misk

Misk

Odunsu notalar

Odunsu notalar

Avon Rare Gold Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Avon Rare Gold Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 54 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 64 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 68 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
64%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
68%
54 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
44%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
56%
27 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
41%
Parfüm geceye uygun
GECE
59%
27 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
75%
Orta Nota
20%
Alt Nota
5%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
22%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
26%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
30%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
22%
27 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-60 Yaşlar için uygun
1995 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 69
17490 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Avon Rare Gold Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
27 Adet Oy Kullanılarak
58 Puan Aldı

Avon Rare Gold Bayan Parfüm Yorumları

Çok asil bir koku, tüm şüphelerime rağmen, bu çok değerli bir parfüm. Kalıcı, davetkar, kadınsı afrodizyaklı
Kalıcı, ama benim için çok keskin.
Kısa bir süre önce bu kokuyla tanıştım, bir parfümeri butiğindeki bir danışman tarafından sonbaharın soğuk hafta içi günleri için kesinlikle uygun olduğu için bana önerildi. Biraz bileğime uyguladım, ilk notalardan itibaren resmen aşık oldum. Benim için bazen nazik, yumuşak ama aynı zamanda parlak, zengin, cesur bir koku.
Sihirli koku. Zengin ve pahalı bir koku tatlı, samimi, pahalı ve biraz da retro. Kadınsı, baştan çıkarıcı, lüks
Muhteşem koku. Ayaklarımı yerden kesiyor. Onu gerçekten istiyorum. Bulmama yardım edin. Sanırım piyasadan kalktı. Birkaç yıldır bulamıyorum.
Çok pahalı, dolgun, zengin, tatlı bir kış kokusu. Başlangıçta biraz monoton görünse de parıldayan bir özelliğe sahip. Bu birçok lüks kokuyla kolayca rekabet edebilir. Zenginlik ve tatlılık açısından Max Mara'nın klasiklerine benzediğini söyleyebilirim.
Aldehidik, asil ve olgun bir koku. Bal, parlak ylang, sümbülteber ve şeftali ile çok dirençli.
Bundan yılar önce ablamın parfümü vardı.gizli gizli kullanırdım.😆 bana kızıyordu yine kullanıyordum. Lafın kısası 7 sene sonra o muhteşem kokuyu buldum.yılarca aradım bulamadım çünkü şişe değişmişti o yüzden bulamıyordum. Artık buldum 😍😍
Yıllardır kullanıyorum.( 15 -16 yıl en az )En favori parfümüm. İnşallah üretimden vazgeçilmez.
Çok ağır geldi hacı yağından hallice çok pişman oldum. Tavsiye etmediğim bir ürün
Rare Gold'ı yıllar önce severek kullanmıştım. Hala sevdiğimi düşündüm, bu yüzden sipariş verdim ve geçen hafta tekrar uzun bir aradan sonra aldım. Hayal kırıklığına uğradım çünkü artık bu kokunun kalın sıcaklığını alamıyorum. Şişe de farklı görünüyor. Değişime uğradığı kesin. Keşke eski halinde bıraksaydın Avon.
Güneşli ylang ylang, sulu şeftali, beyaz çiçekler ve sıcak amber ile zengin bir parfüm. Diğerlerinin söyledikleri gibi, bu gerçekten fiyatına göre kat kat daha pahalı kokuyor. Bu utangaç bir parfüm değildir ve daha soğuk aylarda giymek en iyi tercih olacaktır. Yazın rahatsız edebilir.
Bu kokuyu anlamak için biraz zaman gerekli. Üst notalar burunda ekşi bir his veriyor. Yaklaşık 20 dakika sonra, çok güzel bir beyaz çiçekli şeftali kokusu alacaksınız. Ancak, açılış nedeniyle rahatsız oldum.
Sofistike ve şehvetli ama her zaman kullanacağım bir tip değil. Kötüleyemem de ama hoşuma gidiyor. Şişe tasarımını da beğeniyorum. Belki sizin tarzınıza uygun olabilir ve daimi kullanırsınız. Denemenizi tavsiye ederim. Almadan önce bir bakın
Parfümü aldığımda gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Ağır parfümleri severim ve hiçbir zaman bir problemim olmadı ama bu baş ağrısı yaptı. Etrafımdaki herkes nefret ediyor. Kötü bir şekilde güçlü yani rahatsız edici. Kehribarın yanında vanilya kokusu almıyorum. Kötü seçim bunu ve bir daha asla satın almam.
Her ne kadar amberimsi bir üsle daha fazla sarı altın çiçek kokusu hissi veren şişeye sahip olsa da, beyaz olanlarla dolu olduğuna şaşırdım. Çok güzel kokuyor.
Şeftali, kehribar ve bazı çiçeklerle başlar. Bu altın bir şeftali kokusu. Aldehitler ile daha az yoğun ve havadar olsa da tresora benzer bir duygu verir. Çiçeklerin ne olduğunu çıkarmak zor ama sanırım ylang ylang var. Yoğun şeftali kokusu alıyorum.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER