Alberto Sego
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Avon Today Bayan Parfüm

Avon markasının amiral gemilerinden olan Today modelinin yüzü ünlü sinema yıldızı Salma Hayek'tir. İçeriğinde ilginç ve egzotik, tropikal çiçekler bulunan koku kompozisyonu içerisinde frezya ve kaktüs barındırır. Bu ferahlatıcı notalar ile başlayan parfüm içeriğinde alt notalarda gül suyu , sandal ağacı , sedir , misk ile kadifemsi notalar barındırır. Avon Today bayan parfümü 2005 FiFi ödül kazanmış bir üründür. Parfüm piyasaya sunulmaya 2004 yılında başlatıldı.

Üst Nota
Kaktus

Kaktus

Frezya

Frezya

Madagaskar yasemini

Madagaskar yasemini

Orta Nota
Sümbülteber

Sümbülteber

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Hibiscus

Hibiscus

Strelitzia

Strelitzia

Alt Nota
Buddleja

Buddleja

Sedir

Sedir

Misk

Misk

Gül

Gül

Avon Today Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Avon Today Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 57 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 70 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 68 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
70%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
68%
57 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
47%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
53%
30 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
59%
GECE
GECE
41%
29 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
50%
Orta Nota
35%
Alt Nota
15%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
23%
YAZ
YAZ
17%
SONBAHAR
SONBAHAR
40%
KIŞ
KIŞ
20%
30 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2004 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 70
18113 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Avon Today Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
29 Adet Oy Kullanılarak
71 Puan Aldı

Avon Today Bayan Parfüm Yorumları

Çok doğal bir portakal çiçeği ve frezyayı çeken güzel, şık parfüm ve bu kombinasyonda büyüleyici olan çok doğal bir gardenya kokusu olması. Arkada onu topraklayan ve beyaz çiçekleri tamamlayan hafif bir narenciye notası da var.

Kendini etrafa güzelce yansıtıyor. Beyaz çiçek kokulu parfümleri seviyorsanız bence güvenli bir kör satın alım olur.
Buna şişedeki altın diyorum. Kendimi rahat hissettiğimde tek başıma sürüyorum ya da ekstra pudralı notaya ihtiyacım olduğunda diğer parfümlerle karıştırıyorum.
İlk başta çok fazla frezya kokusu alıyorum. Taze, baharatlı ve toz notaların bu kombinasyonunu seviyorum. Çok yoğun. Biraz sonra diğer çiçeklerin kokusunu alabilirsiniz ve daha da yumuşayacaktır. Sonunda misk ve odun karışımı kokusu alabilirsiniz (taze nota veya gül kokusu almıyorum).

Başlangıçta iyi bir silaj ve daha sonra orta derecede uzun ömürlü bir parfüm. Diğer birçok parfümle çok iyi uyum sağlar.
Alırsanız verdiğiniz paraya pişman olmazsınız.
2004 yılından bu zamana kadar keyif alarak kullandığım bir parfüm. Çok güzel geri dönüşler aldım. Parfümümün ismini soran çok oluyor. Yıllarca kullanabileceğim tek parfüm.
Uzun süre kalıcı, zengin, misk kokusu.
İlk başta bu parfüm beni şaşırttı. Kokunun hafif ama şaşırtıcı bir kokusu var. Güzel ve şık. Kendimi çok daha büyümüş hissettiriyor. Yaşım 18. Çok sofistike.
Bunu her gün kullanmıyorum. Sadece akşam ve gece eğlencelerinde tercih ediyorum. Bence günlük kullanım için ideal değildir. (Benim düşünceme göre, güçlü kokulardan gerçekten hoşlanmadığımdan dolayı) Fiyat süper. Çok uygun fiyatlara satılıyor (du) sanırım üretimi durdu. Sonuç olarak çok iyi. Bunu bulamazsanız alberto sego parfümün 1136 kodlu parfümü tavsiye ederim.
Avon'un harika kokusu. Çiçekler ve misk notalarının güzel bir birleşimi. Günlük koku olarak imza kokum. Ekonomik olarak ideal. Ambalaj güzel ve sabahları birkaç fıs ile bütün gün dayanması sizi şaşırtacak. Şık bir koku arıyorsanız bu kokuyu tavsiye ederim.
Çiçek kokularını çok seviyorum. Bu parfümün cildimde ne kadar süre dayandığını söylemek gerekirse çok uzun süreli. Her gün her zaman için uygun ve harika fiyatlı. Kısacası mükemmel.
Harika bir parfüm ama artık üretilmeyecekmiş çok üzüldüm
Kombinasyon enfes. Sümbülteber ve portakal çiçeği harika. Uzun ömürlü ve fantastik.
Avon'un en iyilerinden biri. Yemyeşil, yoğun bir çiçek kokusu. Havayı dolduran taze kesilmiş çiçeklerin kokusu gibi kokuyor. Bu benim favori çiçek kokularımdan biri. Ben buna tuberose sevmeyen insanlar için tuberose bazlı bir koku diyebilirim. (sümbülteber). Hayal edeceğinizden çok daha iyi iksiri tamamlayan bir miktar frezya var. Artı birlikte çalışan bazı garip notalar. Çok pahalı kokuyor. Bence sorunsuz harika bir parfüm Today.
Bu çok hoş bir koku. Çok kadınsı ve zarif. Çok pahalı bir koku gibi kokuyor. 30 yaşın altındaki kadınlar için uygun olmasa da.
Parası yani ücreti için büyük bir değer. Satın almaya değer ve her zaman benim koleksiyonumun bir parçası.
Bilmiyorum, sadece ben bunu düşünüyorum ama today i yaz aylarında giymeyi doğru bulmuyorum. Kış ve sonbaharda bu kokuyu seviyorum ama temmuz ve ağustosta buna katlanamıyorum.
Bu ilkbahar / yaz kokusu her zaman tenimle harika uyum içerisinde. Ben her zaman kullandığımda iltifat aldım. Bu beyaz çiçekler ve hanımeli güzelliği çok aşırı tatlı olmadan sizi mest edecek. Artı oldukça sürüyor :) Daha ne isteyeyim.
Yaz için güzel, ışıltılı bir koku. Taze ve altın çiçekler ile dolu. Güzel çiçeklerin kokusunu hissederken, havada mutluluk ve taze beklentileri hissediyorsunuz. Cildiniz hala soğuk ve sert bir sabah duşundan çıkmış ama sevimli bir elbise giyiyorsunuz. Kaygısız ve güleçsiniz. Çok çok iyi bir model.
Bu benim için uygun değil. İnanılmaz güçlü ve çiçekli. Olgun bayanlar için daha uygun olacağını belirteyim.
Kokuyu çok seviyorum ama bana korkunç baş ağrısını yapıyor. Hayır teşekkürler bir daha asla...
Sıcak bir duştan sonra, ninni gibi rahatlatıcı bir şey istiyorsanız aynısını hissettiriyor. Oryantal çiçeklerin devasa bir bahçesine girersiniz. Sıcak rüzgârın bir esintisi ile getirilen yaprakların yumuşak kokusu. Frezya kokusu alıyorum.. Biber bu kokuyu ışıltılı ve ferahlatıcı hale getiriyor.
Çiçekli ve havadar. Sadece harika çiçeklerle dolu bir okyanusta hissediyorum
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER